top of page

צילום סרטון שיווקי לעסקים

המגמה של צילום סרטי וידיאו התרחבה עוד יותר ברגע שנודע שגוגל אוהבת את סרטי הווידיאו יותר אפילו מטקסטים שיווקיים או תוכן איכותי אחר. כאן נפתח חלון הזדמנויות שיכול להכניס אתכם פנימה לעולם נפלא של אפשרויות צילום סרטון שיווקי לעסק שלכם. יש הרבה סוגים של סרטים שיווקיים שיכולים לקדם אתכם ואת העסקים שלכם, וכולם נשארים אתכם לשנים. זו הסיבה שבגללה יש להקדיש מחשבה ועבודת הכנה לכל סרטון שיווקי שמייצג וממתג את העסק שלכם, כדי לוודא שהתכנים הנכונים הם אלה שיציגו אתכם לעולם.

למה דווקא הפקת סרטון שיווקי?

סרטים היו פעם בלתי נגישים לרוב האנשים מבחינת
יצירה שלהם, למרות שהיתרונות של השימוש בהם
ברור – הם מעבירים באמצעים ויזואליים מרהיבים
את המסר ואת המוצר שלכם, ומספיק להיזכר בסרטי
פרסומת איקוניים שמלווים את התרבות שלנו מאז
שהחלה אומנות זו להיווצר. הטכנולוגיה המתקדמת
שעומדת לרשותנו כיום מאפשרת לנו להפיק סרטים
לעסקים קטנים בעלויות נמוכות יותר מאשר הפקת
סרטים שהייתה נהוגה פעם, לפני עידן הצילום
הדיגיטלי והעריכה הממוחשבת. כמו כן, ריבוי הכוחות
היצירתיים והחיבור החזק לעולם השיווק ולתקשורת
הקלה והנוחה בפלטפורמות החברתיות יוצרים שילוב
מעניין שיכול לקדם כל נושא וכל עסק.

 

במה כרוכה הפקה של סרט שיווקי?

עקרונית, צילום סרטון שיווקי הוא בדיוק כמו השקת קמפיין שיווקי כלשהו, אלא שהוא נעשה באמצעים אחרים, טכנולוגיים ויצירתיים יותר. הליך ההפקה משלב את העבודה על שני הכיוונים ליצירת מוצר מוגמר שייצג אתכם.

  • הפקה של סרט שיווקי לעסק מתחילה בפניית הלקוח אלינו, בפירוט הצרכים והרצון שלו, בהכנת בריף שיווקי בדיוק כמו בכל גוף שבונה לכם אסטרטגיה שיווקית.

  • השלב הבא הוא המייחד את התהליך – עבודה יצירתית שמנסה למצוא את השפה ואת הדימויים החזותיים שיצולמו לסרט שלכם. כלומר, בחירת רעיון יצירתי, כתיבת תסריט, אישורו, בחירת לוקיישנים ושחקנים, וטכניקות. מגוון האפשרויות להפקת סרט כזה יוצר את הבידול והמסרים השיווקיים שלכם שמצולמים לסרט.

 

אילו סוגי סרטים שיווקיים יש?

  • סרט פרסומת – סרט פרסומת באורכים שונים הם הסרטים השיווקיים הנפוצים ביותר וההפקה שלהם השתכללה מאוד עם השנים. אם פעם הסרטים היו ארוכים ומסורבלים לפעמים במסרים לקהל הלא מתוחכם, היום צריך להתמודד עם קהל מתוחכם וחסר סבלנות, שמחכה שיפתיעו אותו במסר מעניין ובצורת הגשה שלא תשעמם אותו. כמו כן, סרטי הפרסומת של היום חייבים להתחשב ברגשות הקהל משום שהיום חשוב לדבר לקהלים מסוימים מבלי להרחיק ולנכר אותם. זוהי בדיוק אמנות הצילום של סרטי פרסומת שמדברים לקהל שלכם במדויק שחשוב לכם למצוא.

  • סרטי תדמית – סרטי תדמית הם סרטים שאמורים למתג ולשווק אתכם מבלי למכור לפעמים את המוצר שלכם אלא את הסיפור שלכם כחברה, כעסק. ברגע שהסרטון ימתג אתכם עם המסר והסיפור האישי שלכם שהם גם הבסיס למוניטין שלכם, אפשר להיעזר בזה כדי למכור את המוצרים בעזרתם. למשל, צילום סרטון שיווקי שמשווק אתכם כחברה שמכבדת כל גיל ולא רק צעירים בלבד תגרום להתעניינות בכם גם של לקוחות מבוגרים יותר שרגילים שמפרסמים מתעלמים מהם משום מה. הצגת אנשים מבוגרים בסרטון שלכם תשדר את המסר שאתם חברה שחושבת על כולם. זה השם הטוב שלכם.

  • סרטים ויראליים – הסרטים הוויראליים הם לאו דווקא סרטי פרסומת או תדמית, אלא סרטים שאתם יכולים לצלם מדי פעם כאשר יש לכם מסר כלשהו או מבצע או הודעה ללקוחות שלכם ואתם רוצים להוציא בצורה מעניינת, הומוריסטית, או סתם כשירות לציבור. מאחר שסרטים אלה לא נתפסים כמכירתיים בלבד הם מתקבלים באהדה אצל לקוחות שמשתפים אותם הלאה במדיה החברתית בשמחה. כמובן שלשם כך צריך להיות בהם ערך מוסף כלשהו מבלי לדחוף מוצר ליד.

צילום סרטון שיווקי
bottom of page