top of page

שירותי עריכת וידאו

הפקת סרטים מתחילה בכתיבת התסריט שלהם בדרך כלל, נמשכת בצילומים ומסתיימת בהכנת הסרט עצמו מחומרי הגלם המצולמים על ידי עריכה. עריכת סרטים היא השלב שבו אנחנו לוקחים את חומר הגלם מימי הצילומים שלנו ומתחילים לעבד אותו, לחתוך אותו לקטעים הרלוונטיים לנו, לבחור את הקטעים המצולמים הכי טוב כדי לערוך אותו בסדר שיוצר לנו את הסיפור שאותו אנחנו רוצים לספר. בסוף העריכה נקבל סרט מוכן לשידור.

מה כוללת עריכת סרטים?

שירותי עריכת וידאו כוללים גם תיקונים שונים שנערכים לצילומים כמו צבע וסאונד, ובשלב זה גם הוספת כל מיני תוספות כמו כתוביות, אנימציה, אפקטים שונים, פסקול מוזיקלי ואחר, קטעי ארכיון וכל מה שמשרת את יוצרי הסרט ומזמיניו למטרות שלשמן נוצר. בעריכה גם נקבע אורכו המדויק של הסרט, החיתוכים והמעברים בין סצנה לסצנה, הדגשת תמונות מסוימות ובחירת המקטעים שמספרים את הסיפור גם בצורה אמנותית וקולנועית הטובה ביותר, בכלי העריכה של הווידיאו. עורכי וידיאו הם האנשים שמתמחים לא רק בעבודה הטכנית המפרכת אלא בראייה ייחודית שמאפשרת להם לבחור את הקטעים המיוחדים והמתאימים ביותר לסרט. במידה מסוימת זהו תפקידו של עורך הווידיאו ליצור את המוצר המוגמר המוכן לשידור למטרותיכם.

 

פרסומות

פרסומות הן סרטים קצרים במיוחד שאמורים למסור בתוך מסגרת זמן קצרה ומוגבלת את המסר השיווקי שלהן, ולכך אחראי העורך המיומן. המיומנות שלו חייבת להיות יצירתית וטכנית, משום שעריכת פרסומות היא עריכת סרטים מדויקים ומוקפדים. סרטונים איכותיים אלה משווקים מוצרים לפי תסריטים שבהם מוטמע המסר בכל צורה שהיא – טקסט, תמונה, סיפור שמגישים שחקנים, סאונד ומוזיקה, קריינות וכיתובים. יוצרי הפרסומות חושבים מראש על הפרסומת וכיצד היא צריכה להיראות, כך שעורכי הסרט מכוונים מטרה זו בכלים הטכניים שעומדים לרשותם, כולל אפקטים מיוחדים.

 

סרטי תדמית

עריכת סרטי תדמית עושה שימוש בכל הצילומים שצילמו למטרה זו בחברה שלכם, בעסק, בבית, בלוקיישנים ובמקומות רלוונטיים כדי ליצור סרט שמציג הכי טוב את התדמית של החברה שלכם ושלכם. העריכה תשתמש בצילומים הכי טובים שלכם כדי ליצור את סיפור החברה שלכם ותוסיף גם מידע כמו אינפוגרפיקה, נתונים, תמונות סטילס וקריינות, כתוביות וקרדיטים.

 

מופעים

צילום הופעות חיות ומופעים מיועדים לשתי מטרות – הקרנה בהופעה עצמה ושימוש בצילומים אחר כך, לאחר עריכת הוידאו. בעריכת מופעים מנסים למצוא את הזוויות הטובות ביורת שמהן צולמו בכל רגע המוזיקאים, הקהל ועוד רגעים מעניינים תוך כדי ההופעה, ואחר כך עורכים זאת ברצף הגיוני שמציג את המופע בשילוב הרגעים המעניינים והמרחיבים שלו.

דוקומנטרי

סרט דוקומנטרי הוא סרט תיעודי, כלומר סרט שעוקב אחרי סיפור אותנטי מהחיים מבלי לתסרט ומבלי להמציא. המצלמה עוקבת אחר המצולמים בהנחה שהחיים מרתקים ועולים על כל דמיון וכל מה שנותר לעשות הוא לצלם אותם ולערוך אחר כך את הסיפור בצורה קוהרנטית כדי שהצופים יבינו. בשלב העריכה לא רק בוחרים את הצילומים הטובים ביורת אלא את המעניינים, המרגשים והמרתקים ביורת משום שמטרת הסרט אינה אמנותית אלא תיעודית-סיפורית – להביא את הסיפור לצופה באמצעים הקולנועיים.

 

עריכת קליפים

להבדיל מהופעות מצולמות, קליפים הם סרטונים שמביאים שיר אחד בלבד, והם יכולים להיות מצולמים בהופעה או באולפן (מידע נוסף על צילום וידאו באולפן) או בלוקיישנים שונים. עריכת קליפים יכולה להיות יצירתית מאוד ולשלב לא רק צילומים אלא גם אנימציה ואלמנטים ממוחשבים כדי ליצור יצירות וידיאו מרהיבות.

 

כנסים, הרצאות, חדשות

אלה צילומי תוכן שהעיקר בהם הוא הדיבורים והטקסטים, פחות התמונות, אולי מלבד הרצאות וחדשו שבהם יש לפעמים חשיבות לסרטונים ולתמונות מסוימות. העריכה שלהם נעשית בדרך כלל בשידור חי ולא מתערבת רבות מלבד ניתוב התמונה ממצלמה למצלמה. כנסים והרצאות אפשר לערוך לסרטים מקוצרים שניתן לשדר או למכור. החדשות לא נערכות לאחר השידור שלהן.

bottom of page